Karasova obecní knihovna

o prázdninách: jen úterý 16.00 - 19.00 hodin

CO NOVÉHO V KNIHOVNĚ

01.09.2015 09:06

Po prázdninách je knihovna opět v provozu. Zatím zůstává stejná otevírací doba, t.j. úterý od 14 do 19 hodin, ale připravuje se změna.

Od října bude otevřeno dvakrát týdně. Jednou dopoledne a jednou odpoledne - 3 až 4 hodiny. Čtenáři se mohou sami vyjádřit, jaká doba by jim nejvíce vyhovovala. Své návrhy zasílejte prostřednictvím e-mailu na adresu knihovny, můžete napsat SMS a nebo své přání sdělit přímo v knihovně (ústně či písemně).

V srpnu se vylepšovalo. Po dlouhé době se podařilo první čtyři knižní regály postavit na kolečka, aby byly mobilní. To má velký význam pro jakékoliv akce, které se v knihovně pořádají. Všichni, kteří se některé přednášky, besedy apod. zúčastnili, vědí, že jsme se potýkali s nedostatkem místa a zájemci byli namačkáni jako sardinky. Tomu je už konec: regály se posunou a získá se tak větší prostor. Jak to bude fungovat, ověříme na první říjnové přednášce.

Pro děti pokračuje soutěž LOVCI PEREL. Mnozí mají úctyhodnou šňůru vylovených perel, teď půjde o to, kdo nakonec zvítězí. připomínám, že vyhodnocení soutěže bude na konci listopadu. Takže lovci připravte se, brzy půjde do finále.

Soutěž jako taková ale nekončí, nadále se mohou hlásit další lovci a získat tak krásné perly, ze kterých si mohou vyrobit originální šperk, nebo je někomu darovat. Nezapomeňme, že je to hra, tedy HRAJME SI!

Přibylo také spousta nových knih. Z tohoto důvodu došlo k malým změnám. Knihy některých autorů, kteří jsou velmi početně zastoupeni, byly přesunuty na konec knihovny. Týká se to např. Javořické, Robertsové, Steelové a dalších. Je to jednak přehlednější pro čtenáře, jednak v regálech přibylo místa, takže se bude lépe vybírat. Vše je označeno, orientace je snadná.

Tak neváhejte a přijďte k nám - do Karasovy obecní knihovny.