JSOU VĚCI MEZI NEBEM A ZEMÍ

03.05.2022

O tom se mohli přesvědčit všichni, kteří ve čtvrtek 28. dubna 2022 navštívili přednášku PhDr. Arnošta Vašíčka České tajemno. Přední český záhadolog přitáhl do knihovny nejen tradiční účastníky knihovnických akcí, ale i ty, kteří byli v naší knihovně poprvé. Čas si udělali i představitelé obce, pan starosta Ing. Vladimír Petružela a místostarosta pan Petr Maléř. Oběma děkuji především za to, že jsou knihovně příznivě nakloněni a spolupracovat s nimi je radost.

Pan Vašíček upoutal nejen absolutní znalostí záhad, nad kterými rozum stojí, ale také svým přednesem: byl vtipný, pohotový, zábavný, zaujal každého návštěvníka také fotografiemi a krátkými videi, které vkládal do svého strašidelného povídání. Na konci besedy si zájemci mohli koupit některou z autorových knih, samozřejmě s vlastnoručním podpisem nebo věnováním.

Jako zvláštní poděkování věnoval pan starosta doktoru Vašíčkovi „valašský všelék, aby se mu lépe bádalo a na Hutisko rád vzpomínal“.

Do pamětní knihy bylo zapsáno:

Děkuji moc za milé přijetí a skvělé publikum. Srdečně Arnošt Vašíček