HMYZÍ POHÁDKY A HMYZÍ DOMEČKY

06.05.2022

Víte, že existuje včela, která se nazývá chluponožka, zednice nebo smutilka? Naši prvňáčci už to ví. A kromě toho spoustu dalších zajímavostí o opylovačích a proč je musíme chránit.

Ve středu 4.5. navštívili knihovnu, kde už na ně čekal Ing. Rostilav Poláček. Měl pro ně připravené nejen krásné povídání a obrázky, ale také milé dárečky. Děti si mohly koupit jeho knihy Hmyzí pohádky a U nás v Hmyzáčkově s nádhernými ilustracemi. Pan Poláček každému napsal do knihy věnování.

Na konci besedy společně zavěsili hmyzí domeček pro včelky samotářky a jiné hmyzí kamarády a připomněli si, že přírodu je třeba chránit, ne ji ničit.

Beseda se dětem velmi líbila. Spokojený byl i pan Poláček, který nešetřil chválou a slíbil, že někdy zase rád přijede.