PŘEDŠKOLÁCI V KNIHOVNĚ

27.05.2022

Ve čtvrtek 26.5.2022 přivítala knihovna budoucí čtenáře – děti z MŠ. Přišly se podívat, jak to v knihovně vypadá, čemu knihovna slouží, kdo může knihovnu navštívit.

Bylo pro ně připraveno povídání o pavoukovi Čendovi a jeho kamarádce kukačce z knihy Petra Čecha Dobrodružství pavouka Čendy. Děti se zapojovaly do vyprávění, odpovídaly na otázky pomocí naskenovaných ilustrací z knihy, byly velice šikovné. Protože jsou to přece ještě malé děti, muselo být povídání spojeno alespoň s nějakým pohybem. A tak představovaly kyvadlo, napodobovaly, jak Čenda opravuje hodiny apod.

Důležité bylo také poučení, že nemáme otevírat neznámým lidem a jak je důležité kamarádství. A protože se opravdu všichni velice snažili, čekala na ně sladká odměna – lízátko.

Dětem se v knihovně líbilo a slíbily, že brzy – zatím s rodiči – do knihovny přijdou. Těšíme se na ně.