PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

28.06.2022

14. června proběhla v knihovně velká sláva. Je už tradicí, že do knihovny zavítají žáci 1. třídy, aby se pochlubili svými čtenářskými dovednostmi. Těm letošním se to opravdu povedlo. A tak všichni po zásluze mohli být pasováni na čtenáře a stali se rytířem krásného slova.

A kdo je pasoval? Dubánek Borek! Trochu zlobivý kluk, ale byla s ním úžasná legrace. Dubánek je zároveň hrdinou knihy Dubánek a tajný vzkaz, kterou děti spolu s pasovací listinou, čtenářským průkazem a dalšími dárečky dostaly.

Věřím, že děti budou pravidelně knihovnu navštěvovat a v četbě najdou zalíbení.

Děkuji paní Vinklerové a panu řediteli rožnovské knihovny, kteří program připravili. Děkuji také pozvaným hostům – panu starostovi, místostarostovi a p. ředitelce – díky jejich účasti bylo pasování ještě slavnostnější.

Všem přeji krásné prázdniny a samozřejmě spoustu krásných knih.