Karasova obecní knihovna

Hutisko-Solanec 605
75662
tel.: +420 607 664 661

knihovna@hutisko-solanec.cz
https://knihovna.hutisko-solanec.cz
verze pro mobilní telefony
https://m.knihovna.hutisko-solanec.cz

instagram
@karasova.obecni.knihovna

knihovnice: Mgr. Marie Fajkusová

Otevírací doba

pondělí    10.00 - 13.00 hodin
úterý        14.00 - 17.00 hodin
o prázdninách: jen úterý 16.00 - 19.00 hodin

Zabezpečení

Prostor knihovny je monitorován kamerovým systémem bez záznamu.

Dotazník spokojenosti

Přispějte ke zlepšení služeb v knihovně pomocí vyplnění krátkého dotazníku spokojenosti.

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

29.04.2014 11:30

V pondělí 11.6. zavítali do knihovny naši prvňáčci. Netušili, že je přivítá nezbedný kocour a jeho povedený kamarád, známé postavičky z kouzelné zahrady Jiřího Trnky. V duchu této krásné knížky byl koncipován celý slavnostní akt.

Děti si nejdříve poslechly pohádku, potom si spolu s kocourem zazpívaly písničku a pak už nastala těžší chvilka: přesvědčit kocoura a Milovníka, že se nučily číst. Pantomimickou abecedu zvládly děti bravurně! Čtení bylo sice obtížnější, ale zadaný text nakonec zvládli všichni. A tak nic nebránilo tomu, aby byly děti pasovány na čtenáře.

Kocour přečetl čtenářský slib a malí čtenáři společným TAK SLIBUJEME slíbili lásku a věrnost knize. Po rytířském způsobu - pokleknutím na jedno koleno a skloněním hlavy - byl každý pasován na rytíře. Chyběl sice rytířský meč, ale ten do knihovny jako žádná jiná zbraň nepatří. A tak k poklepání na rameno posloužila opět Trnkova Zahrada.

Aby si děti mohly časem připomenout tento slavnostní okamžik, dostal každý Pamětní list, knížečku Krtčí metro, záložky do knihy, malou sladkost a samozřejmě to nejdůležitější - čtenářský průkaz, který ho opravňuje k půjčování knih v Karasově obecní knihovně, a to zcela zdarma po dobu jednoho roku. Této možnosti hned všichni využili a každý nový čtenář odcházel s knihou, která ho zaujala. Krásnější zakončení snad neexistuje.

Doufejme, že jim počáteční nadšení vydrží co nejdéle.